Alter Ego

Helsingin yliopiston roolipeliyhdistys

Roleplaying association of University of Helsinki

22.11: Syyskokous

Tervetuloa Alter Ego ry:n sääntömääräiseen syyskokoukseen ensi viikon tiistaina 22.11., alkaen kello 18.30 tutusti Kissaklusterilla, osoitteessa Mechelininkatu 3D (ovikellossa kissa-nappi).

Yhdistyksen kokous on jäsenistölle paikka ja tilaisuus käyttää lakisääteistä päätösvaltaansa yhdistyksen asioista. Syyskokouksessa muun muassa valitaan seuraavan vuoden hallitus ja toiminnantarkastaja, sekä päätetään yhdistyksen budjetti ensi vuodelle! Toivomme siis, että mahdollisimman moni jäsen saapuu käyttämään päätösvaltaansa syyskokoukseen.

Löydät syyskokouksen esityslistan, sekä hallituksen esitykset yhdistyksen toimintasuunnitelmaksi ja tulo- ja menoarvioksi alta. Ne myös jaetaan näkyville kokouksessa. Huomaathan, että toimintasuunnitelmaesitys on jaettu kahteen osaan: perustoiminta-asiakirjaan ja varsinaiseen toimintasuunnitelmaan. Molemmat vahvistetaan kokouksessa.

Syyskokouksen esityslista

Hallituksen esitykset:
Yhdistyksen Toimintasuunnitelma 2023
Yhdistyksen Perustoiminta (versio 2020-11-17)
Talousarvio Esitys 2023

22.11: Annual Autumn Meeting

Hello everyone!

Welcome to Alter Ego ry’s annual autumn meeting next week’s Tuesday, November 22nd from 6.30 pm onwards at the Cat Cluster, Mechelininkatu 3D.

The association meeting is the place where members can exercise their power to make decisions on the association’s affairs. The meeting, among other matters, elects the next year’s board and auditors, and ratifies the next year’s budget! We hope that as many members participate in the annual meeting as possible.

You will find the autumn meeting’s agenda proposal, as well as the board’s proposals for Alter Ego’s strategy and budget above. Please note that the documents are only in Finnish, and that the strategy is divided into two documents: the basic strategy guide and yearly strategy. Both are ratified in the meeting.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *